“Mit csinál a masszőr? Én még soha nem voltam masszőrnél.”
Ezekre a kérdésekre igyekszünk válaszokat adni.
A legnagyobb félelem, hogy le kell vetkőzni egy idegen előtt. Ezeknek a félelmeinknek a gyökerei visszanyúlnak egészen kicsi korunkra, amikor szüleink elvittek bennünket tanácsadásra, orvosi vizsgálatokra, és ráadásul megkaptuk a kötelező védőoltásokat. Amikor féltünk az injekciótól, előfordult, hogy ránk ripakodtak, vagy az édesanyánkat hibáztatták, hogy milyen neveletlenek vagyunk. a vége az lett, hogy szüleink, a nővér, és az orvos közös erőhatással elérték, hogy végül akaratunk ellenére belénk döfjék az injekciót. Ezután már sírhattunk. Amikor már nagyok voltunk, alkut kötöttünk a szüleinkkel, nem fogok sírni, műsorozni az orvosnál, injekciónál, kapunk valamit a boltból, amit máskor nem szoktak megvenni.
Ezek az élmények egészen kiskorunkban bevésődnek. Néha magunk sem értjük, miért érzünk félelmet, ha le kell vetkőznünk masszázshoz.
Javasolt ezekben az esetekben először csak 30 perces hátmasszázst kérni. Aztán ha érezzük, hogy a masszőrnél kellemesen ellazulunk, esetleg bele is alszunk a masszázsba, akkor majd folytathatjuk a 60 perces masszázzsal.
Akiknek gondot okoz, hogy levetkőzzenek, akkor a legjobb döntés a kínai masszázs. Ez a masszázs nagyon kellemes, és ruhában történik. Célszerű kényelmes ruhában menni masszázsra, ami lehetőleg könnyű pamut. Tehát nem farmer! A karmasszírozásához jobb, ha nem rövid ujjú a felsőrész, hanem egy vékonyabb hosszú ujjú póló. A kínai masszázs a talajon lévő matracon történik. A keleti filozófia, hogy egyenrangú a masszőr, és a kezelt. Rendkívül kellemes ellazító ez a masszázs.
Célszerű első alkalommal megmondani a masszőrnek, hogy még nem voltunk soha masszőrnél, akkor segítséget kapunk, hogyan feküdjünk fel a masszázs ágyra, hogyan történik a levetkőzés.
A rendelőnkben Ön egyedül tartózkodik a masszázs szobában, a masszőr, kimegy, és megvárja, amíg Ön levetkőzik, és lefekszik a masszázságyra. Amikor elkészült, Ön szól, hogy készen van. A ruhákat az ott lévő székeken helyezheti el.
Ékszereket nem célszerű masszázsra vinni, mert ha fenn marad, zavaró lehet. Inkább az a probléma, ha leteszik a kis dobozkába, vagy az asztalra, akkor akár ott is maradhat.
Masszázs után a masszőr kimegy a szobából, amíg Ön felöltözik. Akik nehezen mozognak, akkor természetesen segítséget kérhetnek a le és fel öltözéshez a masszőrtől. Szívesen segíteni fog.
A másik nagy témakör, hogy masszázs közben lehet-e beszélgetni?
A masszőrök nagyon empatikusak, igyekeznek ráérezni, hogy Ön szeretne-e beszélgetni, vagy csak csendben ellazulni. Ha először van masszőrnél, nyugodtan kérdezzen rá, vagy ha nem szeretne beszélgetni, azt is nyugodtan megmondhatja. Ön a Vendég, az Ön igényei a legfontosabbak. Ön azért jön, hogy jól érezze magát abban a 30-60 percben.
Kötelező-e hallgatni a masszázs alatt zenét?
A masszőrök többsége igyekszik kellemes meditációs zenével segíteni a vendégek ellazulását, különösen a relaxációs masszázsok kelléke lehet a meditációs cd.Ha Ön nem szereti bátran szóljon. A masszőr nem fog ezekhez ragaszkodni, hiszen az első az, amit a vendég szeretne. Van olyan vendégünk, akinek masszázs közben arra van szüksége, hogy a rádió szóljon. Ezt tiszteletben tartjuk.
Mit tegyek, ha nem érzem elég erősnek a masszázst?
Először is nyugodtan szólhat, hogy lehet erősebben is. Általánosan elterjedt tévhit, hogy csak akkor jó egy masszázs, ha erőteljes, és fájdalmas. A masszázs akkor is hatékony, ha gyengéd. Erős gyúrás, fájdalom esetén görcsbe rándul a test, megfeszül az izom. Ez nem az ellazulást szolgálja, és nem is kellemes. A hatékony masszázsok kifejezetten kellemesek, nem erősek.
Anyajegyem van, lehet-e engem masszírozni? Gyakran kérdezik ezt. Az anyajegyeket a masszőrök nem masszírozzák, hanem kihagyják. Ugyanúgy nem masszíroznak visszeres területet sem.