Téli depresszióból a tavaszi fáradtság felé? Különböző előadásokat hallhatunk ezekről a témákról.
Valóban mi okozhatja ezeket a tüneteket?
Előfordulhat, hogy túlhajszoltak vagyunk, nem tudjuk kipihenni magunkat. Ebben az esetben egy kiadós alvás megoldhatja a gondunkat.
Ha nem csak 1-2 nap tapasztaljuk a fáradtságot, kimerültséget, hanem hosszú távon. Az a legjobb, ha kivizsgáltatjuk magunkat, hogy mi okozhatja? Lehet, hogy valamilyen hiány betegség. ekkor nagyon egyszerű dolgunk van, beszedjük azokat a vitaminokat, ásványi anyagokat, melyeket az orvos javasol.
Kevesen tudják, hogy a lelki terror, családon belüli erőszak, munkahelyi pszicho-terrortól, szóbeli bántalmazástól is lehetünk depressziósok. ezek hosszú időn keresztül alakulnak ki. Az ilyen emberek először mézes -mázos kommunikációval a bizalmunkba férkőznek. Elhitetik, hogy a barátaink, szeretnek bennünket. Elhisszük, hogy jó a kapcsolatunk. Ez a manipuláció része. Miután kötődünk hozzájuk, elkezdik leépíteni az önbizalmunkat, magabiztosságunkat. Ezek lehetnek akár folyamatos lekicsinylő megjegyzések, semmi nem jó amit csinálunk, nem felelünk meg, ő mindent jobban tud, csinál. Egy idő után elkezd gúnyolódni, bántó vicceket mesélget. sőt még előfordulhat, hogy megjegyzi, hogy csak viccelt, és mi nem értjük a viccet. Ebben az esetben már bekerültünk a hálójába. Ebből csak tudatosan kerülhetünk ki. Minden esetben jó, ha szakembert keresünk fel. Pszichológus, vagy pszichiáter segítségével szabadulunk ki ennek az embernek a karmából. Komoly lelki sérüléseket szenvedhetünk el egy ilyen kapcsolatban. A testi tünetek, betegségek is megjelenhetnek. Gyomorfekély, állandó hátfájás, fejfájás lehet úrrá rajtunk. Ennek a kategóriája a szóbeli bántalmazás. Ezt asszertív kommunikációval, erőszakmentes kommunikációval megpróbálhatjuk visszautasítani. Tény: a szóbeli bántalmazó szinte soha nem ismeri be, hogy ő bántalmaz. Tagadja. előfordul az áldozat hibáztatás. Vannak esetek, amikor az áldozat próbál szabadulni, és az áldozata ellen hangolja a barátokat, családtagokat, kollégákat.
Ha a fenti lehetőségek fennállnak, de nem biztos, hogy verbális bántalmazás történik, akkor az alábbi kiadványok elolvasása segíthet: http://nane.hu/erintetteknek/kiadvanyok/
Amennyiben nem a fenti esetekről van szó, természetgyógyászati kezelés lehetséges. A fáradtság, lehangoltság esetében jót tehet a masszázs. Ennek különböző frissítő, relaxáló, gyúró, meridiánenergia serkentése stb. változatai serkenthetik az életerő, az életenergia áramlását. Elérhető az öröm, a jókedv megélése a masszázs után, és akár hetente 1x 2 x alkalmazott masszázzsal megszűnik a fáradtság, lehangoltság.
Jóhatású lehet az akupresszúra is. Ez pontmasszázs. A szakvizsgát tett akupresszőr betegség csoportonként is javaslatot tehet az otthoni akupresszúrás pontok kezelésére, masszírozására.
A depresszió ellen hatékony lehet, akár az orvosi kezelés kiegészítése is lehetséges, ha a kezelőorvos beleegyezik. Ennek kutatási videója az Access Bars hatékonyságáról, neurológus ajánlásával megnézhető a weboldalunkon is.
Közérzetjavító kezelés lehet a kineziológia One Brain vagy a Touch for Healt gyógyító érintés módszere is. Ezen módszerekből 4-4 modult végeztünk. Valóban hatékonyan alkalmazható. akár a kezelés után már érezhető az eredmény.
Bármilyen módszert választhat, a lényeg, hogy személyre szabott legyen, mert a leghatékonyabb segíthet a leggyorsabban.
Az Access Bars kezelést meg lehet tanulni, ha sűrűn van depressziós állapot. Hosszú távon testileg, lelkileg is megtérül a befektetett idő. A családtagok saját kezű kezelése erősítő az összetartozás érzését, a családi szálak, családi kötelékek erősítését.